Blogger tarafından desteklenmektedir.

65. Hükümet Bakanlar Kurulu açıklandı. Yeni Kabinede Kimler Var İşte Liste..

AK Parti’nin önceki günkü olağanüstü kongresinde genel başkan seçilen Binali Yıldırım, kabinesiyle birlikte hükümet programını da bugün açıklayarak hızlı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor.

AK Parti yeni gelen başkanı ve başbakanın belli olmasından sonra gözler yeni kurulacak hükümete çevrildi. Binali Yıldırım'ın başbakan olacağı 65. hükümetin bakanlar kurulu henüz belli olmadı. Uzmanlara göre bakanlar kurulunun en kısa sürede açıklanacağı belirtiliyor. Bakanlar Kurulu açıklandığı an sitemizden takip edebilirsiniz.


Yıldırım, yeni kabine listesini bugün saat 10.00'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacak.


İŞTE YENİ KABİNE (BAKANLAR) 
Binali Yıldırım Başbakan
Nurettin Canikli Başbakan Yardımcısı
Mehmet Şimşek Başbakan Yardımcısı
Numan Kurtulmuş Başbakan Yardımcısı
Yıldırım Tuğrul Türkeş Başbakan Yardımcısı
Veysi Kaynak Başbakan Yardımcısı
Bekir Bozdağ Adalet Bakanı
Fatma Betül Sayan Kaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı
Ömer Çelik Avrupa Birliği Bakanı
Faruk Özlü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı
Süleyman Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Mehmet Özhasaki Çevre Bakan
Mevlet Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı
Nihat Zeybekçi Ekonomi Bakanı
Berat Albayrak Enerji Bakanı
Çağatay Kılıç Spor Bakanı
Faruk Çelik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı
Bülent Tüfenkçi Gümrük Bakanı
Efkan Ala İçişleri Bakanı
Lütfi Elvan Kalkınma Bakanı
Nabi Avcı Kültür ve Turizm Bakanı
Nağci Ağbal Maliye Bakanı
Fikri Işık Milli Savunma Bakanı
Veysel Eroğlu Orman ve Su İşleri Bakanı
İsmet Yılmaz Milli Eğitim Bakanı
Recep Akdağ Sağlık Bakanı
Ahmet Arslan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı

Yeni Kurulacak 65. hükümetin bakanlar kurulunda revizyona gidilmesi bekleniyor.

Ahmet Davutoğlu'nun istifasını vermesinden sonra, AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Beştepe’ye giderek hükümet kurma görevini Cumhurbaşkanı’ndan alacak. Hükümet kurma görevini alan Binali Yıldırım 65. Hükümeti kuracak. Bakanlar Kurulunda hangi isimlerin olacağı AK Parti içerisinde netlik kazansada henüz açıklanmadı.

27 üyeli kabinede 6-7 bakanın yerlerini haleflerine bırakması bekleniyor.

Ömer Çelik, Mustafa Şentop, Nükhet Hotar, Öznur Çalık ve Nurettin Canikli de 65. hükümet için geçen isimler arasında.

64. Hükümette görev alan Numan Kurtulmui ve Tuğrul Türkeş'in yeni kabinede de görev alacaı belirtilirken, Berat Albayrak ve Bekir Bozdağ'ın Başbakan Yardımcılığı görevine getirileceği konuşuluyor. Binali Yıldırım'dan Kabine açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yeni kurulacak hükümette yerini Mahir Ünal'a teslim edeceği iddia edilirken, Nabi Avcı'nın Kültür Bakanlığı'na gececeği de söyleniyor.

Bakanlar kurulu listesinin salı günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulması bekleniyor.

AK Parti MKYK Ne zaman toplanacak?

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Genel Başkan Binali Yıldırım başkanlığında yarın saat 13.00'da toplanacak.

Yarın saat 13.00'da toplanacak MKYK toplantısında Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin belirleneceği ifade ediliyor.


65. HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİ BİNALİ YILDIRIM’A VERİLDİ

Ahmet Davutoğlu'nun ayrılmasından kısa süre sonra, AKP’nin yeni genel başkanı Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çıktı. Görüşmede Erdoğan, 65. hükümeti kurma görevini Yıldırım'a verdi. Hükümetin istifası ve yeni görevlendirme, Resmi Gazete'nin akşam saatlerinde yayımlanan mükerrer sayısında da yer aldı.
Görevlendirme sornasında 65. hükümet için Meclis'te hızlı bir takvim işleyecek. AKP Grubu'nun hazırladığı takvime göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanması beklenen 65. hükümetin programı TBMM Genel Kurulu'nda okunacak.
Hükümet programlarının okunmasından 2 tam gün sonra olduğu ve üzerinde görüşmeler yapıldığı öğrenildi. Bu nedenle 65. hükümetin programı üzerindeki görüşmeler en erken cuma günü gerçekleşeceği, siyasi parti gruplarının sözcüleri programa ilişkin görüşlerini belirtecekleri, 65. hükümet için güvenoylamasının ise, 29 Mayıs Pazar, en geç 30 Mayıs Pazartesi günü yapılacağı edinilen bilgiler arasında. Meclis Genel Kurulunun, bu hafta 65. hükümetin kuruluş takvimi dışında başka işleri görüşmeyeceği, siyasi partileri grup toplantısı yapacağı, AKP'nin kongre hazırlıkları nedeniyle 2 hafta ara verdiği grup toplantısınında yapılacağı öğrenildi.

İŞTE BAKANLAR KURULU VE AK PARTİ MYK'NIN AÇIKLANACAĞI TARİH

AK Parti'nin yeni MYK'sı ve yeni Bakanlar Kurulu'nun yarın açıklanacağı belirtildi. 65. Hükümet Bakanlar Kurulu'nun ve AK Parti'nin yeni MYK'sının yarın açıklanması bekleniyor. Konu hakkında sabah saatlerinde açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, yeni kabine çalışmalarının devam ettiğini belirtmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müsait olduğu ilk fırsatta isimlerin sunulacağını belirtmişti.

AK PARTİ YENİ MKYK LİSTESİ AÇIKLANDI!

AK Parti'nin hafta sonu gerçekleşen genel başkan seçimi kongresinde yeni MKYK listeleride belli oldu. AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, partinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliklerine aday gösterilenler arasında, 26 yeni isim yer aldı. Kongrede, 50 kişilik MKYK asil üyeliklerine aday gösterilenler arasında 26 yeni isim bulunuyor.

AK PARTİ YENİ MKYK LİSTESİ

AK Parti'nin yeni MKYK listesinde şu isimler yere alıyor;

Ahmet Sorgun, Ayhan Ogan, Ayşe Suna Köseoğlu, Cevdet Yılmaz, Emine Nur Günay, Erol Kaya, Fatma Şahin, Fatma Güldemet Sarı, Fazilet Dağcı Çığlık, Fevzi Şanverdi, Hüseyin Özbakır, Jülide Sarıeroğlu, Mahmut Kaçar, Markar Esayan, Murat Baybatur, Mustafa Köse, Mustafa Savaş, Mustafa Yel, Özben Gökçen, Sema Ramazanoğlu, Serkan Bayrak, Şaban Dişli, Veysi Kaynak, Yasin Aktay, Zeyit Aslan ve Zeynep Alkış.

KONGREDE ADAY GÖSTERİLMEYEN İSİMLER
AK Parti kongresinde Genel Başkanlığa seçilen Binali Yıldırım dışında, MKYK üyesi olan ancak bu kongrede aday gösterilmeyen isimler ise şöyle:
"Ayhan Sefer Üstün, Ahmet Kılıç, Aziz Babuşçu, Bülent Gedikli, Cemil Çiçek, Faruk Çelik, Fatma Betül Sayan Kaya, Mahmut Atilla Kaya, Mehmet Ali Şahin, Mehmet Babaoğlu, Mehmet Doğan Kubat, Mehmet Erdem, Mehmet Özhaseki, Metin Doğan, Mevlüt Çavuşoğlu, Naci Ağbal, Nihat Zeybekci, Numan Kurtulmuş, Ömer Çelik, Recep Akdağ, Selçuk Özdağ, Selçuk Öztürk, Süleyman Soylu, Yalçın Akdoğan, Zeki Aygün."

KONGREDE YERİNİ KORUYAN ADAYLAR

AK Parti kongresi yeni MKYK üyeleri arasında  yeri koruyan adaylarda yer aldı bunlar; Abdülhamit Gül, Ali Aydınlıoğlu, Asuman Erdoğan, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Burhan Kuzu, Çiğdem Karaaslan, Edibe Sözen, Efkan Ala, Nükhet Hotar, Fatih Şahin, Galip Ensarioğlu, Hamza Dağ, Hayati Yazıcı, Mehdi Eker, Mehmet Muş, Mehmet Müezzinoğlu, Mustafa Ataş, Mustafa Şentop, Nurettin Canikli, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Vedat Demiröz ve Yaşar Karayel ise Yeni MKYK'daki yerini koruyan adaylar arasında yer aldılar

TBMM'DE 65. HÜKÜMET İLE İLGİLİ TAKVİM İŞLEYECEK

AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi'nin ardından Meclis'te, 65. Hükümet'in kurulmasına ilişkin takvim işlemeye başlayacak.
Meclis'te, bu hafta 65. Hükümet'e ilişkin takvim işleyecek. AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi'nin ardından Meclis'te, 65. Hükümet'in kurulmasına ilişkin takvim işlemeye başlayacak. Hazırlanan takvime göre, 65. Hükümet'in programı 24 Mayıs Salı günü TBMM Genel Kurulunda okunacak. Programın okunmasından iki tam gün sonra üzerinde görüşmeler yapılacak. Buna göre, 65. Hükümet'in programı üzerindeki siyasi parti grupları, 27 Mayıs Cuma günü görüşlerini ifade edecek.


YENİ HÜKÜMETİN GÜVEN OYLAMASI 29 MAYIS'TA

Hükümetin kurulma çalışmaları devam ederken, 65. Hükümet için güvenoylamasının, 29 Mayıs Pazar günü yapılacağı öğrenildi. Meclisin bu hafta 65. Hükümet'in kuruluş takvimi dışında başka işleri görüşmeyeceği ve Siyasi parti grup toplantıları 24 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek. AK Parti'nin iki hafta ara verdiği grup toplantısının bu hafta salı günü yapılması beklendiği öğrenildi.

MECLİSTEKİ İHTİSAS KOMİSYONLARI DA GÜNDEMLERİNDEKİ KONULARI GÖRÜŞECEK

TBMM'de KİT Komisyonu, denetimlerini sürdürecek. Komisyon, 25 Mayıs Çarşamba günü yapacağı toplantıda Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 26 Mayıs Perşembe günü ise Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) ile İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Başkanlığı hesaplarını inceleyecek. Başta Cinsel İstismar Olmak Üzere Çocuklara Yönelik Her Türlü İstismar Olaylarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, 25 Mayıs Çarşamba günü yapacağı toplantıda, akademisyenleri dinlemeye devam edecek.

65.HÜKÜMET İLE İLGİLİ GELİŞMELERİN BUGÜN AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

AKP'nin dünkü kongrede seçilen MKYK'sı sonrasında yeni MKYK listesi yapılan toplantı sonrasında açıklandı. Genel başkanın partideki A takımı olarak bilinen ve genel başkan yardımcılarının oluşturduğu merkez yürütme kurulunu (MYK) belirleyecek. Binali Yıldırım'ın 65. hükümetin listesini bugün Erdoğan'a sunacağı belirtiliyor.


Linki Arkadaşlarınla Paylaş

URL: HTML link code: BB link code:
Haberin Kategorisi Genel Haberler / Güncel Haber / Siyaset konu Başlığı 65. Hükümet Bakanlar Kurulu açıklandı. Yeni Kabinede Kimler Var İşte Liste... Bu haberi paylaşacağınız URL http://www.ariyordum.com/2016/05/65-hukumet-bakanlar-kurulu-ackland-yeni.html. Teşekkür ederiz
Ditulis oleh: ariyordum buldum -

Belum ada komentar untuk "65. Hükümet Bakanlar Kurulu açıklandı. Yeni Kabinede Kimler Var İşte Liste.."

Yorum Gönder

Bilgilendirme: www.ariyordum.com sayfalarında yayınlanan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Yazım yanlışı ve hatalardan dolayı veya oluşabilecek hak kayıplarından dolayı Sitemiz sorumlu değildir. Sitemiz, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan " yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur.Blog'da bulunan yazı ve resimler hakkında istek ve dileklerinizi e-posta atarak bizlere ulaştırabilirsiniz.. Bizimle irtibata geçmek için lütfen mail atınız. En kısa sürede dönüş yapılacaktır. İLETİŞİM için Mail GÖNDER
UYARI:Ayrıca Sitemiz kişileri bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgi hataları, eksiklikleri, ve gecikmelerinden doğabilecek maddi ve/veya manevi risk ve zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Bu programların içeriği ve kullanımı ile ilgili tüm riskler, oluşabilecek maddi manevi tüm zararlar kullanıcının sorumluluğundadır. S Ayrıca hat ve/veya sistem arızaları sebebi ile meydana gelebilecek hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme ve bilgisayar/telefon virüsüne bağlı problemlerden ve sair sebeplerden kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve manevi zarar ve masraflardan, önceden haber verilmiş olunsa bile, sitemiz sorumlu tutulamaz. Yayınlamış olduğumuz paylaşımların tamamı sitemiz dışındaki kaynaklardan alınarak sizlerle buluşturulmuştur , bu nedenle sitemizde hiçbir paylaşım kaynağı yoktur. Sitemizden yayınlanan video ve benzeri paylaşımlar tamamen sosyal video paylaşım , (halka açık) sitelerden alınmıştır , paylaşımlardan doğabilecek sorunlar, kesinlikle SİTEMİZE ait değildir (sitemizi bağlamaz).

Temmuz Ağustos Eyll Ekim Kasım Aralk Ocak Şubat Mart Nisan Mayis Haziran 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 2012 2013 2014 2015 2016
CANLI MAÇ-LİG TV-DİZİ-FİLM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN..
İnd Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Ariyordum*Memurvadisi*1 Baksana*İndirim Ariyorum Blog*Kimin EliTurbo Ping*Survivor*Sigorta Kasko*Survivor All Star*Survivor 2015 All Star*Manşet5*Kamu Haber*Convert-123 *Orjindir *Survivor *Rising Star Google
Alexa Certified Site Stats for www.ariyordum.com site ekle ariyordum free backlink freebanner4u