Blogger tarafından desteklenmektedir.

Hangi Tansiyon Aleti İyi Beurer mi Omron mu Braun mu Acura mı?

Markalar arasından tansiyon aleti seçmek gerçekten zor iş. Bilindiği üzere en iyisi mekanik olanlar ancak günümüzde dijital olan modeller daha revaçta. Tabi dijital olanlarda Bilekten ölçenleri pek önermiyorlar..ölçüm sırasında kolu doğru açıda tutmak zor oluyormuş . Bu sebeple koldan manşetli olanları daha iyi diye bir söylenim var.  Bu yazımızda bir çok markayla ilgili görüş ve önerilerinizi yazabilir hangi tansiyon aletinin daha iyi olduğunuz yazabilirsiniz..Tansiyon, kalp atımları nedeni ile atardamarlarda oluşan basınçtır. Büyük tansiyon ve küçük tansiyon olmak üzere iki bileşenden oluşan tansiyonun normal değerleri ortalama olarak 12/ 8’dir. Tansiyon değerlerinin düzensizliği sonucu oluşan iki rahatsızlık bulunmaktadır. Hipertansiyon, diğer adı ile yüksek tansiyon, ve hipotansiyon olarak adlandırılan bu iki rahatsızlığa sahip kişilerin değerlerini devamlı olarak kontrol etmeleri gerekir.

Tansiyon Aletleri ve Kan Basıncı Birimi


Tansiyon Hastalığı, Tansiyon Hakkında BilgiTansiyon, sfigmomanometre adı verilen aletle ölçülür. Bu alete de tansiyon aleti denir. Kan basınç birimi mm Hg'dir. Yani mm yüksekliğindeki civa basıncı 1 birim kan basıncına eşittir.
Tansiyon aleti ile ölçülen sistolik basınç üste, diastolik basınç ise biraz alta yazılır. Örneğin; 130/80 mmHg gibi. Bu örnekte 130 rakamı sistolik basıncı, 80 rakamı da diastolik basıncı gösterir. Sistolik ve diastolik basınç arasında normal tansiyonda 30-50 mmHg'lik bir fark vardır. Bu farka, nabız basıncı denir.
Normal kan basıncı erişkinlerde 130/80 mmHg'dir. Çocuklarda ise 110/ 60 mmHg'dir. Kan basıncı ırk, cins, yaş ve zamana göre değişiklik gösterir. Fi­ziksel hareketler ve psikolojik etkenler, tansiyonu etkiler.Kan basıncı normalden yüksek ise, hipertansiyon, normalden düşükse hipotansiyon olarak tanımlanır.
Tansiyon aletlerinin bir çoğu aynı bölümlerden yapılmıştır.
Tansiyon aletlerinin ortak özellikleri şöyledir.
1. ManşetManşet, kola sarılan ve içi hava ile doldurulan parçadır. Manşet şişirilince damara basınç yaparak kan akışını durdurur. Manşet çocuklara, şişmanlara ve normal insanlara uyacak ölçüde olmalıdır.
2. Lastik PompaAvuç içine sığacak kadar büyüklüktedir. Lastik pompa, manşete hava pompalamaya yarar. Lastik pompa sıkılınca spobu kapanır ve içindeki havayı lastik kanal ile manşete gönderir. Gevşetilince arkasındaki sipaplı deliğinden içine hava alır. Lastik pompanın bir tarafında parmaklara desteklik yapan metal kılıfı vardır.
3. VidaLastik pompanın manşete bağlanan ucunda vida vardır. Bu vida sıkıştırılınca hava doğrudan manşete gider. Vida gevşetilince manşet içindeki hava, vidada bulunan ince kanaldan dışarı çıkar. Böylece manşet boşalır.
4. Lastik HortumlarLastik hortumlardan birisi, pompa ile manşet arasında ikincisi ise, manşet ile manometre arasında yer alır. Lastik hortumlar, hava akışını sağlayan yollardır.
5. ManometreManometre, tansiyon aletinin göstergesidir. Manometre göstergesi saat kadranı gibi, dikey civa sütunu gibi veya dijital rakam göstergeli olarak üretilmiştir. Manşetteki hava yavaş yavaş boşaltılmaya başlayınca damardan kan akışı başlar. Kalp atışları, manometre ibresinden izlenir.
6. SteteskopSteteskop tansiyon aletinin bağımsız bir parçasıdır. Tansiyon ölçerken damardaki ilk ve son atımı (dalgalanmayı) duymaya yarar. Bazı manşetlere monte edilen steteskoplar vardır.
Steteskoplar kalp ve akciğer seslerini dinlemeye yarayan önemli bir araçtır. Steteskoplar, sesi toplar ve yükselterek kulağa iletirler.Steteskop, diyafram, hortum, kulaklık borusu ve kulaklıktan oluşur.Tansiyon Aletleri
Tansiyon aletleri, yüksek tansiyona ya da tansiyon düzensizlikleri ile ilgili diğer rahatsızlıklara sahip bireylerin kullanmaları gereken cihazlardır. Bu kişiler tansiyon aletleri yardımı ile kan basıncı değerlerini düzenli olarak ölçebilirler. Ayrıca bu cihazlar tansiyon ilaçlarının doğru etkiyi yaptığını kontrol etmek için ya da doktor yardımı gerektirecek potansiyel bir durumu önceden belirlemek için kullanılabilir.
Tansiyon aletleri, büyük (sistolik) ve küçük (diastolik) tansiyonun yanı sıra nabzı da ölçer. Dijital ve analog olmak üzere iki çeşit tansiyon cihazı bulunmaktadır. Dijital tansiyon aletleri kauçuk tüp aracılığı ile dijital ölçme cihazına bağlanır. Analog cihazlarda ölçüm için bir steteskop kullanılır. Dijital cihaz manşonu kendi şişirdiği ve değerleri gösteren aydınlatmalı ekrana sahip olduğu için kullanımı kolay cihazlardır. Analog cihazlarda ise manşonun şişirme işlemi ölçen kişi tarafından yapılır ve bu cihazlar doğru kullanım için steteskop ile kan basıncını dinleme alışkanlığının olmasını gerektirir.
Tansiyon aletlerinin seçiminde ölçüm cihazının türü, cihazın hafıza durumu ve kullanım için gerektirdiği insan sayısı, manşon ölçüsü ve kullanılan malzeme, akıllı cihaz uyumluluğu önemlidir. Dijital ölçüm cihazlarında analog modellerin aksine steteskop kullanılmaz. Bunun yerine elektronik ölçüm cihazlarını kullanırlar. Analog cihazlarda görüntüleme kadranlı barometre aracılığı ile yapılır. Dijital versiyonda sonuçlar ölçüm sonunda ekranda görüntülenirken analog versiyonda kadranın ölçümü yapan kişi tarafından takip edilmesi gerekir.
Tansiyon ölçümü ile elde edilen sonuçların kayıtlı tutulması belirli bir dönem içerisindeki dengesizlikleri ve ilaçların etkilerini görebilmek adına önemlidir. Dijital tansiyon aletleri bir ya da birden fazla kullanıcının değerini hafızalarında saklayabilmektedir ve kullanımı için ekstra bir kişiye ihtiyaç duymaz. Analog cihazlar ise cihazı kullanabilecek ve değerleri okuyabilecek bir kişiye ihtiyaç duyar ve hafızaları yoktur.
Tansiyon aletlerinin manşonlarının yapımında kauçuk ve naylon kullanılır. İç astar, hava ile şişerek kolu sarması için kauçuktan üretilir. http://www.ariyordum.com Dış astar ise dayanıklı olduğu için naylondan yapılır. Manşonun sabit kalması için kelepçe kullanılır. Manşon boyutu her kullanıcının vücut ölçüsü farklı olduğu için önemlidir. Ölçüm alınabilmesi için tansiyon aletinin tam oturması gerektiğinden satın almadan önce kol ya da bilek ölçüsünün bilinmesi önemlidir.
Akıllı telefon ve tablet kullanımı arttığı için üreticiler bu ürünler ile senkronize olabilen ürünleri kullanıcılara sunmaktadır. İşletim sistemleri ile uyumlu uygulamaya sahip cihazlar ölçülen değerlerin paylaşımına izin vermektedir.
Tansiyon Aletleri Doğru Ölçer mi?
Her tansiyon aleti doğru ölçüm yaptığının kabulü için bağımsız araştırmacılar gözetiminde resmi onay sürecinden geçer. Avrupa Hipertansiyon Derneği (ESH), İngiltere Hipertansiyon Derneği (BSH), Medikal Cihazların Geliştirilmesi Derneği (AAMI) tansiyon aletlerinin onayı için en çok kabul gören kurumlardır. Tansiyon aleti satın alırken bu kurumların onayladığı ürünleri seçilmesi gerekir.
Tansiyon ölçümünde beyaz önlük etkisine dikkat edilmesi gerekir. Beyaz önlük etkisi, diğer adı ile beyaz önlük hipertansiyonu, tansiyonu ölçülen kişinin eczacı, doktor ya da diğer sağlık personelleri karşısında yaşadığı heyecan, endişe nedeni ile değerlerindeki geçici yükselmedir. Beyaz önlük etkisi altındaki kişilerin tansiyon ölçme işlemini evde yapması değerlerinin doğru ölçümü için önemlidir.
Tansiyon aletleri ile doğru ölçüm yapmak için ölçümden 30 dakika önce sigara ve kafeinli içecek tüketimi kesilmelidir. Tansiyonu ölçülecek kişi oturur pozisyonda en az beş dakika dinlenmelidir. Manşonun kalp seviyesinde tutulması ve uygun boyutta olması gerekir. Manşonun takılacağı kolda saat ya da takı olmamalı ve kıyafetler ölçümü engellemeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Ölçümü yapılan kişi dik oturmalı, konuşmamalı ve hareket etmemelidir. Ayrıca doğru değerlere ulaşabilmek için günde iki ölçüm yapılmalıdır. Aralarındaki fark fazla ise ek ölçümler yapılmalı, değil ise iki ölçümün ortalaması alınmalıdır.

Tansiyon Aleti Nedir? Tansiyon Aleti nASıl kullanılır ? Tansiyon Aleti fiyatı? Tansiyon Aleti fiyatları? Tansiyon Aleti Çeşitleri ? Tansiyon Aleti MArkaları? Tansiyon cihazı Nedir? Tansiyon cihazı nASıl kullanılır ? Tansiyon cihazı fiyatı? Tansiyon cihazı fiyatları? Tansiyon cihazı Çeşitleri ? Tansiyon cihazı MArkaları? Tansiyon aleti ya da kan basıncı ölçer,kan basıncının ölçülmesine yarayan bir araçtır. Üç tipi vardır. Bunlarcivalı, havalı ve elektroniktir. Havalı tipleri bir steteskop ile birlikte kullanılır. Tansiyon aletinin ölçüm yerine göre üç tipi vardır.ALP K2 AND Beurer Braun Citizen Comfort Erka Erkent F.Bosch Galena GMHolland Hartmann Hipocrat Microlife Nissei Omron PlusMed Pyro Clinice RC Riester Rossmax Sanitas Scaneo Scian Spirit Vivocare Ycom

Linki Arkadaşlarınla Paylaş

URL: HTML link code: BB link code:
Haberin Kategorisi Sağlık / Teknoloji konu Başlığı Hangi Tansiyon Aleti İyi Beurer mi Omron mu Braun mu Acura mı?. Bu haberi paylaşacağınız URL http://www.ariyordum.com/2016/03/hangi-tansiyon-aleti-iyi-beurer-mi.html. Teşekkür ederiz
Ditulis oleh: Unknown -

20 Yorum Yapıldı "Hangi Tansiyon Aleti İyi Beurer mi Omron mu Braun mu Acura mı?"

 1. En Ucuz Tansiyon Aleti Fiyatları24 Mart 2016 14:08

  Tansiyon aleti ya da kan basıncı ölçer,kan basıncının ölçülmesine yarayan bir araçtır. Üç tipi vardır. Bunlarcivalı, havalı ve elektroniktir. Havalı tipleri bir steteskop ile birlikte kullanılır.
  Tansiyon aletinin ölçüm yerine göre üç tipi vardır; koldan ölçer tansiyon aleti, bilekten ölçer tansiyon aleti, manuel tansiyon aleti.

  YanıtlaSil
 2. Marka olarak nasıldır bilmiyorum ama tavsiye üzerine omron m2 aldım sağlık ocaklarında hastanelerde kullanılan bir ürün baya araştırdım en uygun n11 de 75 tl sanalpazardan 10 tl lik çekle 59 a denk getirdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Omron bu konuda uzman bir japon markası. m6 modelini kullanıyorum çok güzel. Ama evde tansiyonunuzu ölçebilecek başka biri varsa tabiki Erka perfect aneroid almanızı tavsiye ederim. Hastaneler onu kullanır.

   Sil
  2. Omrom M3 mü M6 arasındaki fark25 Mart 2016 10:56

   Bunların arasında hiç bir fark yoktur.. sadece aralarında farkeden tek şey fiyat farkıdır ve Kolluk olarak ikisi aynıdır yani görünüşleri felan aynıdır yani o bütçenize göre M3 alabilirsiniz.. Benimki M6 Comfort özellikli fakat onu ben çalışıyordum bir bucuk seneye yakın oldu onu alalı.. o zaman Düz eski stil tansiyon aleti vardı o zaman benimkinin..(Eski tasarımlı stil tansiyon aleti yani şuydu Kasası farklıydı o zaman.. Açma kapama düğmesi maviydi ve kasa klasik sadeydi şimdikiler Üzerinde bir iki oynama ile piyasaya sürülmüş.. Düz olarak M3 Alabilirsiniz..

   Ama piyasayı araştırırasnız çok ödül alan bir tane tansiyon aleti vardı Panasonicin onuda alabilirsiniz ama sonuçta genede tavsiye vermek istemem ama en çok dikkatimi çeken sağlık sektöründe tansiyon aletleri omromdur.

   Sil
  3. almışken omron m6 alın m6 it modeli de iyidir pc bağlantısı için. En iyisi de omron mit elite plus modeli. 199tlye bulabilirsiniz piyasada. Sağlıkta ucuza kaçmak pek mantıklı değil doğru düzgün ölçmedikten sonra isterse 5tl olsun ne anlamı var.

   Sil
 3. Beurer 100 yıllık bir alman markası. Bu ürünü ben de aldım, genel olarak kaliteli bir ürün fakat ölçümleri test etme imkanım olmadığı için doğru mu ölçüyor yanlış mı ölçüyor bilemiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arkadaşlar biz yaklaşık eczanemizde 4 yıldır Microlife manuel digital koldan ölçen tansiyon aleti kullanmaktayız ve çokta sattık. Gayette memnunuz ayrıca Türk Kalp Vakfı Tarafından kalite ve güvenirliği desteklenen bir cihaz.
   Tansiyon ölçerken yada ölçdürürken yapılmaması gereken haller;
   MeTePe hocamız fiziki olarak zaten belirtmiş(kilolu+zayıf kişiler)
   Tansiyonunuzu ölçdünüz,istediğiniz birimi göremediniz yada çok yüksek veya çok düşük ikinci bir kez ölçmeniz için daha sağlıklı bir sonuç eldedmek kolay nasılmı koltuğunuza oturun ve yaslanın dinlenin (Enaz 5 dakika)nabzınızın daha yavaş attığını göreceksiniz.Peşpeşe her ölçümlerinizde psikolojik olarak strese girip tansiyonunuzun daha çok yükselmesine sebep olursunuz.
   saygılar sağlıklı günler...

   Sil
 4. Dijital tansiyon aleti alacağım fakat çok fazla marka ve çeşidin olması kafamı karıştırdı. Araştırdığımda özellikle doktorların bilekten ölçüm yapan aletlerden kaçmamızı önerdiklerini gördüm. O yüzden koldan ölçüm yapanı tercih edeceğim.
  Yoğunlukla iki marka öne çıkmış. Omron ve Panasonic. İki markanın da genelde düzgün ölçüm yaptığı ve pratik olduğu yazılmış ama teknik servis olarak Panasonic daha iyiymiş.
  Sonuçta bu bir ölçüm aleti ve kalibrasyon gerekebilir. Bu konuda fazla bilgi yok. Hatta Türkiye'de kalibrasyon yapılamadığı, yanlış ölçüm yapan aletlerin doğrudan değiştirildiğini okudum.
  Sonuç olarak aşağıdaki modeller arasında kaldım. Bu konuda bilgili arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Teknosadan BRAUN almıştım koldan ölçenlerden 120TL'ye taksitle bir yıl kadar oldu gayet güzel çok memnunum. Dediğiniz gibi bilekten ölçen aletlerden sakının zira sağlıklı ölçme yapmıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir alet alırken dikkat etmeniz gereken ufak ama önemli birkaç ayrıntı da ekliyim. öncelikle kola sardığınız kısımın cırtcırtlı değil kancalı bir sistem olması basınç artınca açılma olmamasını sağlar. ve kulağa taktığınız kısımın sert plastik yerine yumuşak lastik olması hem dışardan gelen sesi daha iyi izole etmenize hemde kulak kepçenizde ağrı olmamasını sağlar. Kısacası kancalı manşon, yumuşak kulaklıklı steteskop. ama ne olursa olsun manuel tansiyon aleti

   Sil
 6. hastasıyız24 Mart 2016 14:17

  marka olarakta erka yı tavsiye edebilirim. uzun vadeli kullanımlarda adamlar baya başarılılar. eşantiyon gelmediği taktirde genelde hastanelerde para verilecekse erka tercih ediliyor. ( bu hastaneden hastaneye değişir gerçi )

  YanıtlaSil
 7. Omron M6 comfort modelini bir yıldan fazla süredir evde kullanıyoruz. Daha önce bilekten ölçüm yapan Braun kullanıyorduk ve bariz bir şekilde düşük sonuçlar veriyordu.
  Omron M6 için benim evde ölçtüğüm değerler ile hastanede ölçülen değerler arasında 0.5 kadar fark oluşuyor. Ancak bu duruma beyaz gömlek fobisi, yani kısaca hastane ortamı da neden oluyor olabilir. Babam hergün düzenli olarak ölçüm yapıyor ve değerlerinde belli bir istikrar mevcut.
  Ama size tavsiye olarak söyleyebileceğim şey, üşenmeyip eczanede manuel tansiyon ölçüm cihazı ile ölçtürüp hemen aynı yerde dijital cihaz ile ölçülen değeri de not edip arada olabilecek farkı görmüş olabilirsiniz. Sonraki dijital ölçümlerinizi ona göre değerlendirebilirsiniz.
  Bunun haricinde M6 Comfort için diyebileceklerim; Rakamları kocaman yaşlı insanlar gözlüksüz de kullanabiliyor. Piller çok uzun süre gidiyor. Ebat olarak küçük değil. Kola sarılan cırtcırtlı kısım geniş benim gibi kolları kalın olan birisi için bile sorun çıkartmıyor.

  Sağlıklı günler.

  YanıtlaSil
 8. Nomalde doktorlar dijital aletlere güvenmeyin diyorlar ama annem Braun marka kullanıyor. Tansiyonu hastanede hep evdeki ölçümle aynı çıktı. Demekki iyi marka alırsanız doğru ölçebiliyor. Zaten büyük markaların yanlış ölçüm gibi bir riske gireceğini zannetmiyorum. Sonuçta tansiyon ölüm kalım meselesi olabiliyor. Dava riskini göze alacaklarını hiç sanmıyorum.

  YanıtlaSil
 9. Arkadaşım 10 yılı aşkındır Braun Kronberg Type:6071 kullanmaktayım,ideal bir cihaz...yeni modelleri çıkmıştır sanırım.
  Bu tür dijital cihazlar kalite olarak birbirine yakındır.İhmal edilmeyecek bir önemli nokta var..;

  Yılda 2- 3 defa sağlık ocağı veya hastaneye yolumuz düşüyor.Giderken evdeki cihazla ölçüm yapıp gidin ve orada klasik metodla ölçtürün....evdeki cihazınızın kalibre testini yapmış olursunuz.

  YanıtlaSil
 10. Dijital cihazların pili azaldıkça yanlış ölçüm yaptığını duymuştum, doğru mudur?

  YanıtlaSil
 11. Almadan önce Bir kaç doktora danışmıştım Koldan ölçenler daha doğru sonuç veriyor dediler,ki öyle aldım mekanikle de kıyaslıyorum doğru ölçüyor galiba..

  YanıtlaSil
 12. Alman, meşhur tansiyon aleti markası. http://www.erka.org/ en iyisidir.

  YanıtlaSil
 13. 1 Braun Bp 5900
  Emre Eren | 17.3.2011 | +61
  +1
  61
  -1
  Braun Bp 5900 küçük resim Üst Koldan Tansiyon aleti. Klinik olarak test edilmiş AAMI onaylı, Küçük Büyük Tansiyon ölçümü ve nabız sayımı, 99 ölçümü tarih ve saat ile birlikte saklama özelliği, Pilleri ile birlikte taşınabilir saklama çantası,Düşük pil uyarı göstergesi, Her kola uyumlu ekstra hassas manşet, Işıklı ekran, Gelişmiş ortalama fonksiyonu ile sabah akşam ve gün ortalamalarını kaydetme özelliği, Düzensiz kalp atışını tespit edebilme özelliği, Felç riskinin en önemli göstergelerinden olan Sabah hipertansiyonunu saptama özelliği. Devamını Oku »
  3 yorum
  2 Omron M6 Comfort Intellisense
  Emre Eren | 17.3.2011 | +70
  +1
  70
  -1
  Omron M6 Comfort Intellisense küçük resim Konforlu tam otomatik üst kol tansiyon aleti. M6 Comfort rahat ve benzersiz manşete sahiptir. Manşetin önceden biçimlendirilmiş olması nedeniyle ölçüm çok daha rahattır. Hassas ölçümden emin olabilmek için okumayı etkileyebilecek herhangi bir hareket veya düzensiz basınç tespit ettiğinde monitörde görüntülenir. Tarih ve saat içeren hafızası var. Düzensiz nabız atışını tespit ediyor ve sadece güvenilir sonuçları gösteriyor. Geniş 3 satır ekran’ı var. Sistolik, Diastolik ve Nabız ölçümlerini gösteriyor. Çantası var. Devamını Oku »
  1 yorum
  3 Omron M3
  Emre Eren | 17.3.2011 | +13
  +1
  13
  -1
  Omron M3 küçük resim Intellisense ölçüm teknolojisi ile damardaki düzenli ve düzensiz vuruşları ayırt eder. 42 hafızalı. Son üç ölçümün ortalamasını veriyor. Devamını Oku »
  4 Omron MIT Elite Plus
  Misafir Ziyaretçi | 8.9.2011 | +10
  +1
  10
  -1
  Omron MIT Elite Plus küçük resim Ölçüm Hafızası 90 Ölçüm, Ölçüm Metodu Osilometrik, Ekran LCD Ekran Devamını Oku »
  1 yorum
  5 Omron M2
  Emre Eren | 17.3.2011 | +12
  +1
  12
  -1
  Omron M2 küçük resim Dijital otomatik kan basıncı ölçüm cihazı, LCD Dijital Ekran, Osilometri Ölçüm Metodu, 14 Ölçüm hafızalı, +- 3 mmHg Doğruluk, Elektrikli pompayla otomatik şişirme, 4 adet ‘AAA’ Pil ile çalışır, Pil Ömrü 300 ölçüm. Kolluk Ağırlığı Yaklaşık 130 g. Devamını Oku »
  6 BEURER BM20
  Misafir Ziyaretçi | 8.12.2012 | +6
  +1
  6
  -1
  7 Braun Bp 1600
  Emre Eren | 17.3.2011 | +7
  +1
  7
  -1
  Braun Bp 1600 küçük resim Tam otomatik kullanımı kolay bilekten tansiyon ölçer. Doğruluk oranı klinik olarak test edilmiştir. Hafıza Son 10 ölçümü verir. Bilek çevresi 13-21 cm’dir. Devamını Oku »
  8 Acura AC-444-BPM
  Emre Eren | 17.3.2011 | +3
  +1
  3
  -1
  Acura AC-444-BPM küçük resim Ölçüm için en doğru bilek konumunu belirleyen otomatik algılayıcısı var. Nabzın dalgalanması metoduyla (osilometrik yöntem), ile büyük/küçük tansiyonu ölçüyor. 0-300mmHg ölçüm aralığı var. Kompakt tasarım, Full Otomatik tek tuşla ölçüm yapabilirsiniz, 3×40 hafıza, Saat ve tarih, Saklama kabı ve 2 adet AAA pil ile çalışır. Devamını Oku »
  9 AEG BMG4922
  Emre Eren | 17.3.2011 | +1
  +1
  1
  -1
  AEG BMG4922 küçük resim Hassas ve hızlı, Bilekten tam otomatik kan basıncı ve nabız ölçümü, Kolay uygulanabilir. 3 Gösterge Değeri :Sistol,Diyastol ve Nabız. 60 adet Ölçüm sonucu kaydedebiliyor. Pil ömrünü artırmak için kullanımdan 2 dakika sonra otomatik kapanıyor. Pil değişim ihtiyacı göstergesi var. Saklama Kutusu var. EN 1060/MMD/CE 0123 Standartlarına göre üretilmiş. 2 adet AAA Tipi pille çalışıyor. Devamını Oku »
  10 Microlife BP A200 AFIB
  Misafir Ziyaretçi | 11.12.2011 | +1
  +1
  1
  -1
  Microlife BP A200 AFIB küçük resim 2yıl garantilidir. Devamını Oku »

  YanıtlaSil
 14. 1 Acura Ac 425
  Emre Eren | 17.3.2011
  +1
  0
  -1
  Acura Ac 425 küçük resim Türkçe konuşan tansiyon aleti. Bilekten tansiyon ölçer, tam otomatik – 99 hafıza var. Tarih ve saat ayarlamalı. Tansiyonunuzu hangi tarih ve saatte ölçtüğünüzü hafıza düğmesine basarak öğrenebilirsiniz. Sonuçları (TSE) göre Noktalı söyler ve 2 adet alkalin pille çalışır. Devamını Oku »
  2 yorum
  12 Braun Bp 4900
  Emre Eren | 17.3.2011
  +1
  0
  -1
  Braun Bp 4900 küçük resim Klinik olarak test edilmiş AAMI onaylıdır. Küçük Büyük Tansiyon ölçümü ve nabız sayımı yapar. 48 ölçümü tarih ve saat ile birlikte saklar. Pilleri ile birlikte taşınabilir saklama çantası hediye. Düşük pil uyarı göstergesi var. Hassas manşet her kola uyumludur. Ortalama fonksiyonu bulunmaktadır. Devamını Oku »

  13 Acura AC-9080
  Emre Eren | 17.3.2011
  +1
  0
  -1
  Acura AC-9080 küçük resim 99 hafıza Tarih, saat tutuyor. Osilometrik ölçüm yapıyor. Kola tam oturan konforlu hassas manşet özelliği var. Tam otomatik üst kol tansiyon monitörü bulunuyor. Daha rahat ölçüm için yumuşak şişirme fonksiyonu bulunmakta. Geniş Lcd ekran’a sahip. Manşet ölçüleri: 23-33cm / 9-13inç. Pil ömrü 300 ölçüm. 1 dk kullanılmadığında otomatik kapanıyor. Cihazın ağırlı pil ile yaklaşık olarak 265gr’dır. 4 adet AA pil ile çalışır. Saklama çantası var. Devamını Oku »

  YanıtlaSil
 15. geçen ew de görünce aklıma geldi

  bizdeki braun bilekten ölçer hala taş gibi ama 5-6 yıl olması sebebiyle kalibrasyonu bozulmuştur çoktan diyorum

  ayarda yapılmaz sanırım

  o yüzden bi tanede koldan ölçer alayım diyorum

  aklımdaki model omron m10

  omron c10

  panasonic EW-3122

  braun bp5010

  gelelim kıyasa

  en iyisi olsun istiyorum normal olarak

  omronun m10 ile c10 arasında teknik fark varmıdır acep

  yoksa c10 daha güzel çünkü saklama kabı var kol bandajı için

  panasonicinde saklama kabı var ama ew de gördüm gerçekten baya cüsseli

  braun ise bizdeki braun memnuniyetinden sebep

  ayrıca braunun dezavantajı kol bantı ayrı ayrı

  zayıf ve kilolur için farklı modelleri var

  acaba diğerlerindede bu sorun varmıdır

  fiyatlar yaklaşık aynı braun ve c10 bi 40 lira daha ucuz

  YanıtlaSil

Bilgilendirme: www.ariyordum.com sayfalarında yayınlanan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Yazım yanlışı ve hatalardan dolayı veya oluşabilecek hak kayıplarından dolayı Sitemiz sorumlu değildir. Sitemiz, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan " yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur.Blog'da bulunan yazı ve resimler hakkında istek ve dileklerinizi e-posta atarak bizlere ulaştırabilirsiniz.. Bizimle irtibata geçmek için lütfen mail atınız. En kısa sürede dönüş yapılacaktır. İLETİŞİM için Mail GÖNDER
UYARI:Ayrıca Sitemiz kişileri bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgi hataları, eksiklikleri, ve gecikmelerinden doğabilecek maddi ve/veya manevi risk ve zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Bu programların içeriği ve kullanımı ile ilgili tüm riskler, oluşabilecek maddi manevi tüm zararlar kullanıcının sorumluluğundadır. S Ayrıca hat ve/veya sistem arızaları sebebi ile meydana gelebilecek hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme ve bilgisayar/telefon virüsüne bağlı problemlerden ve sair sebeplerden kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve manevi zarar ve masraflardan, önceden haber verilmiş olunsa bile, sitemiz sorumlu tutulamaz. Yayınlamış olduğumuz paylaşımların tamamı sitemiz dışındaki kaynaklardan alınarak sizlerle buluşturulmuştur , bu nedenle sitemizde hiçbir paylaşım kaynağı yoktur. Sitemizden yayınlanan video ve benzeri paylaşımlar tamamen sosyal video paylaşım , (halka açık) sitelerden alınmıştır , paylaşımlardan doğabilecek sorunlar, kesinlikle SİTEMİZE ait değildir (sitemizi bağlamaz).

Temmuz Ağustos Eyll Ekim Kasım Aralk Ocak Şubat Mart Nisan Mayis Haziran 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 2012 2013 2014 2015 2016
CANLI MAÇ-LİG TV-DİZİ-FİLM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN..
İnd Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Ariyordum*Memurvadisi*1 Baksana*İndirim Ariyorum Blog*Kimin EliTurbo Ping*Survivor*Sigorta Kasko*Survivor All Star*Survivor 2015 All Star*Manşet5*Kamu Haber*Convert-123 *Orjindir *Survivor *Rising Star Google
Alexa Certified Site Stats for www.ariyordum.com site ekle ariyordum free backlink freebanner4u