Blogger tarafından desteklenmektedir.

Serbest Piyasa Altın Fiyatları

Altın fiyatları, Fed'in faiz artırımını geciktirebileceği beklentiyle dört haftanın en yüksek seviyesine çıktı.Altın fiyatları, küresel büyümenin yavaşlamakta olduğuna ilişkin endişelerin, Fed'in faiz artırımlarını daha ileriki bir tarihe erteleyebileceği beklentilerini güçlendirmesi ve bunun sonucu metale yönelik değer koruma talebinin artması sonucu, dört haftanın en yüksek seviyesine çıktı.

Güncel altın fiyatları

Saat 9:50 itibariyle uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1233,82 dolardan işlem görüyor. 
Kapalıçarşı'da altının gramı 82,12 lira, çeyrek altın 147,22 lira ve Cumhuriyet altını ise 604 lira seviyesinde bulunuyor.
FED'in de dünyaya destek için "daha yavaş faiz artırımı" sinyali vermesi, altın fiyatlarını besledi. Küresel ekonomide son aylarda ABD'de görülen toparlanmanın dünya geneline yansımaması, "durgunluk" korkusunu yeniden piyasaların gündemine taşıdı. "ABD'nin parasal genişlemeyi bitirmesi" sebebiyle güçlenen dolar karşısında 2 yıldır düşüş trendinde olan altın, bu sefer küresel ekonomik büyümeye yönelik endişelerin etkisiyle son günlerde yeniden göze giriyor.Ekonomik büyümede yüzde 1.5-2 arası performansla sadece ABD ve İngiltere'nin öne çıkması, dünyanın geri kalanının ise vasat performans göstermesi endişeleri artırdı ve yatırımcıları yeniden "güvenli liman" arayışına yönlendirdi. Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) deflasyon tehlikesine yönelik aldığı tedbirlere rağmen, ağustosta yüzde 0.4 olan enflasyon, eylülde 0.3'e geriledi. Avronun dolar karşısındaki değeri de son 2 yılın en düşük seviyesine ulaşarak, 1.25'e yakın seyrediyor. Bölgenin en güçlü ekonomisine sahip Almanya'da bile Gayrisafi Yurtiçi Hasıla'nın 1. Çeyreğe kıyasla yüzde 0.2 azalması, en büyük ikinci ekonomiye sahip Fransa'nın 2. çeyrekte de büyüyememesi, bölgedeki durgunluğun yayıldığını gösteriyor. Japonya'nın parasal genişlemeye rağmen beklenen performansı yakalayamaması, Çin'in ekonomisinin gittikçe zayıflaması, Rusya ve Brezilya ekonomilerinde yaşanan ciddi yavaşlama, yatırımcıları korkutuyor.
Bu tablo ABD Merkez Bankası (FED) yetkililerini de endişelendirdi.
Küresel büyümenin zayıflaması ve dolardaki son değerlenmenin, ABD'de ihracatı ve büyümeyi negatif etkileme riskinin bulunduğunu belirten FED yetkilileri de "güvercin" mesajlar verdi. FED Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, "Yurt dışındaki büyüme beklenenden zayıf olursa, FED'i, sağladığı destekleri daha yavaş bir biçimde geri çekmeye yöneltebilir" dedi. FED yetkililerinden Daniel Tarullo da, "Dünya genelinde görülen büyüme konusunda endişeliyim. Yukarı yönlü risklerden çok aşağı yönlü riskler var. Belli ki kendi politikalarımızda bunu dikkate almamız gerekir" şeklinde konuştu. Chicago Fed Başkanı Charles Evans ise dolardaki yükseliş ve yurt dışındaki zayıf büyümenin, ABD'de enflasyonun yavaş seyir izlemesi ve "FED'in faiz artırması için daha az haklı gerekçe" anlamına gelebileceğini söyledi.
Bu açıklamaların da etkisiyle "güvenli liman" olarak öne çıkan ve son aylarda oldukça hırpalanan altın, 1235 doları görerek 23 Eylül'den bu yana en yüksek seviyesine çıktı. Gram altın da uzun bir aranın ardından yeniden 90 TL'yi gördü.
Ons nedir nasıl hesaplanır? Gümüş, altın ve platin v.b. kıymetli madenlerin veya elmas, yakut gibi değerli olan taş türlerinin kütlelerinin ölçülmesi için kullanılan, Fransa'da 30,59 gr, İngiltere ve Amerika'da 28,349 gr ağırlığında bir ağırlık ölçüsü birimidir ons birimi.

Piyasalarda 1 ons altın 31,10 gram gram altın demektir.

Linki Arkadaşlarınla Paylaş

URL: HTML link code: BB link code:
Haberin Kategorisi Ekonomi / Güncel Haber konu Başlığı Serbest Piyasa Altın Fiyatları. Bu haberi paylaşacağınız URL http://www.ariyordum.com/2014/10/serbest-piyasa-altn-fiyatlar.html. Teşekkür ederiz
Ditulis oleh: Unknown -

Belum ada komentar untuk "Serbest Piyasa Altın Fiyatları"

Yorum Gönder

Bilgilendirme: www.ariyordum.com sayfalarında yayınlanan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Yazım yanlışı ve hatalardan dolayı veya oluşabilecek hak kayıplarından dolayı Sitemiz sorumlu değildir. Sitemiz, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan " yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur.Blog'da bulunan yazı ve resimler hakkında istek ve dileklerinizi e-posta atarak bizlere ulaştırabilirsiniz.. Bizimle irtibata geçmek için lütfen mail atınız. En kısa sürede dönüş yapılacaktır. İLETİŞİM için Mail GÖNDER
UYARI:Ayrıca Sitemiz kişileri bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgi hataları, eksiklikleri, ve gecikmelerinden doğabilecek maddi ve/veya manevi risk ve zararlardan sitemiz sorumlu değildir.Bu programların içeriği ve kullanımı ile ilgili tüm riskler, oluşabilecek maddi manevi tüm zararlar kullanıcının sorumluluğundadır. S Ayrıca hat ve/veya sistem arızaları sebebi ile meydana gelebilecek hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme ve bilgisayar/telefon virüsüne bağlı problemlerden ve sair sebeplerden kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve manevi zarar ve masraflardan, önceden haber verilmiş olunsa bile, sitemiz sorumlu tutulamaz. Yayınlamış olduğumuz paylaşımların tamamı sitemiz dışındaki kaynaklardan alınarak sizlerle buluşturulmuştur , bu nedenle sitemizde hiçbir paylaşım kaynağı yoktur. Sitemizden yayınlanan video ve benzeri paylaşımlar tamamen sosyal video paylaşım , (halka açık) sitelerden alınmıştır , paylaşımlardan doğabilecek sorunlar, kesinlikle SİTEMİZE ait değildir (sitemizi bağlamaz).

Temmuz Ağustos Eyll Ekim Kasım Aralk Ocak Şubat Mart Nisan Mayis Haziran 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 2012 2013 2014 2015 2016
CANLI MAÇ-LİG TV-DİZİ-FİLM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN..
İnd Ping | Bing | Ping 2 | Feedburner | Auto Ping | Ariyordum*Memurvadisi*1 Baksana*İndirim Ariyorum Blog*Kimin EliTurbo Ping*Survivor*Sigorta Kasko*Survivor All Star*Survivor 2015 All Star*Manşet5*Kamu Haber*Convert-123 *Orjindir *Survivor *Rising Star Google
Alexa Certified Site Stats for www.ariyordum.com site ekle ariyordum free backlink freebanner4u